• Topcon 3D Tesviye

  Topcon 3D Tesviye

  Hızlı arazi tesviyesi, ölçüm ve
  saha projelendirme işlemleri..

  Maksimum hassasiyet için çoklu (GPS + GLONASS) uydu izleme

3 BOYUTLU TESVİYE NEDİR? NE İŞE YARAR?

 

 • Topcon 3 BoyutluTesviye Sistemi tüm tarlanın kazı dolgu durumunu çıkararak en doğru X ve Y eğimlerini ve eğim yönünü tespit eder ve gereksiz toprak taşımanızı önler.
  2 Boyutlu lazerli tesviye de ise X ve Y eğim değerlerini ölçüp hesaplayıp bu değerleri Lazer Nivoya(Kafa) girmeniz gerekmektedir.3 Boyutlu Tesviye de bu olay ortadan kalkar.

 

 • Oluşturulan kazı dolgu haritaları  kabin içindeki Topcon ekranda farklı renklerde görüntülenir.(Kırmızı ve mavi) .Böylece toprağı nereden alıp nereye taşıyacağınızı ekranda görerek işlem yaparsınız. Buda size yakıttan ve işgücünden yaklaşık %25 oranında tasarruf sağlar.Ayrıca çalışma hızınız ve hassasiyetiniz belirgin bir şekilde artar.

 

 • Topcon 3 Boyutlu tesviye  sisteminde Lazerli tesviye sistemine göre gereksiz traktör gidiş geliş mesafesi %15 oranında azalır. Buda yakıta direk yansır.

 

 • Sabit GNSS Alıcısını hiç kaldırmadan yaklaşık 10-15 km'lik  mesafelerde rahatlıkla çalışabilirsiniz. Lazerli tesviye sistemlerinde mesafeler çok daha kısadır.

 

 • Tozlu, sisli, rüzgarlı  havalarda rahatlıkla çalışabilirsiniz. Lazerli tesviye sistemlerinde dönem dönem yaşanan  rüzgardan ,tozdan nemden çiseden etkilenme sıkıntıları bu sistemde ortadan kalkar.

 

 • Komşu tarlada çalışan Lazer Nivonun (kafa) sizin çalışmanızı etkilemesi mümkün olmaz. Çünkü Topcon 3 Boyutlu tesviye sistemi yayını uydular ve Sabit GNSS İstasyonundan alır.

 

 • Enerji nakil hatlarından etkilenmez.

 

 • Tarlanın çıkartılan haritası ve kazı dolgu durumu flash bellek ile kayıt altına alınıp bir sonraki sezona altlık oluşturulabilir.

 

 • Topcon  renkli dokunmatik ekran da kazı dolgu miktarları, harita ekranı ve traktörünüzün pozisyonu sürekli görüntülenir.

 

 • Gece gündüz 7/24 çalışma imkanı sunar.

 

 • Şekli bozuk tarlalarda bile aynı hassasiyetle çalışma olanağı sağlar.

 

Cihazlarımızı yakından incelemek isterseniz siz değerli çiftçi dostlarımızı ofislerimize bekleriz.

 


EKRAN


X35

X35 basit kullanımlı, esnek yazılımlı, simgesel tabanlı ve kullanıcı-tanımlı arabirim özelliklerine sahip, çok yönlü bir platformdur. Hassas özellikleri, çift dokunmatik ekran kontrolü, mini görünümlü sürükle bırak bilgi pencereleri, kullanıcı tanımlı "gösterge paneli" ve interaktif tuş takımı gibi özelliklerden oluşur. X35 makinenizin sensörleri yardımı ile geribildirim yaparak, konuya ilişkin kontrol ve görüntüleme seçenekleri sunar. Basit kurulum, kolay kullanım ve yüksek kabiliyetli cihaz kontrolü sayesinde, bu sistem tarımsal ihtiyaçlarınızı kolay bir şekilde çözmenizi sağlar. Tamamen Türkçe'dir


KONTROL ÜNİTESİ


Topcon'un MC-R3'ü, Topcon'un 3D GPS+ sisteminin kalbidir. MC-R3, tüm alıcıları, radyoları ve kontrol cihazlarını tek bir sağlam muhafaza içinde barındırır. Yerleşik bir MINTER paneli, kolay performans doğrulaması ve sistem kontrolleri için durum ışıkları ve işlev tuşları sağlar. MC-R3 ayrıca en geniş makine uyumluluğu yelpazesi için bir ethernet portu, sağlam işlem gücü ve ek valf sürücüleri içerir.

MCR3


İSTASYONLAR


MR-2 (Sabit İstasyon-30 km yarıçap)

MR-2, tam konsolidasyon takibini HD2 / Heading yetenekleri ve kapsamlı bir iletişim arayüzü seti ile birleştiriyor. 
MR-2, mevcut ve gelecek olan GNSS uydu sinyallerini takip edebilir. 8 GB dahili depolama ve Seri, USB, CAN ve
Ethernet gibi gelişmiş bağlantı seçenekleri ile MR-2, herhangi bir OEM uygulaması için uygun çok yönlü bir GNSS alıcısıdır.


ANTEN


PG-S3

Topcon PG-S3 PGS3 GPS Makine ve tarım sistemleri için endüstriyel özelliklere sahip, kurumsal yapıda dizayn edilmiş anten...


Teknik Destek Hattımız
 0312 473 77 22Paksoy Teknik Hizmetler Tic.Ltd. Şti.
Balgat Mah. Ziyabey Cad. 1416 Sok No:24
Çankaya / ANKARA
Tel: 0312 473 77 22  Fax: 0312 473 77 25
Vd: Hitit 7200070299
Tic. Sic. No: Ank./145192
Paksoy Teknik © 1996

> E-mail

Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Sosyal Paylaşımlarımız

> Üyelik

↑ üst